«Ковчег-2019» кличе молодь з усього світу

Читай також

  • Який тренд молоді може задати Церква? 10 запитань єпископу
  • Отець Роман Демуш: «Ми їхали в Таллінн, щоб свідчити про силу життя серед драми смерті»
  • Ювілейний рік. Відвага
        • «Ковчег-2019» кличе молодь з усього світу

          26 липня 2019 року, з 11:00 до 12:30 год., у Центрі Митрополита Андрея Шептицького УКУ відбуватиметься урочисте закриття ХІV Міжнародного міжрелігійного молодіжного семінару «Ковчег-2019».

          Семінар триває з 18 липня. Його головна мета – сприяти міжрелігійному діалогові та тіснішій культурній співпраці між молодими людьми, які представляють різні національні громади України. 

          Він складається з таких трьох компонентів: академічний: низка лекцій і семінарських занять, що їх проводять добре знані польські, єврейські, кримськотатарські та українські дослідники, публічні та культурні діячі, які висвітлюють важливі історичні та культурні питання з різних національних перспектив; інтерактивний: низка воркшопів, дискусій та круглих столів, що їх проводять передусім студенти, даючи можливість усім учасникам обговорювати найактуальніші теми в найбільш ефективний спосіб; культурний: чотири етнічні групи проводять свої національні дні, знайомлячи учасників з усім розмаїттям і красою своїх культур, історії та традицій.

          Народні умільці та музичні гурти представляють красу й багатогранність української, польської, єврейської і кримськотатарської культур та ідентичностей. Зокрема, молоді люди знайомляться з музичною та пісенною традицією єврейського шабату та з мусульманськими релігійними традиціями.

          Упродовж семінару учасники намагаються краще пізнати свого сусіда, слухати і почути аргументи один одного, виробити в собі спроможність до емпатії та розуміння болю інших, висловлювати свою правду в неконфліктний спосіб, шукати і знаходити шляхи до порозуміння. 

          У семінарі беруть участь молоді люди з усієї України, а тому вони вчаться заодно гармонізувати не лише етнічні чи релігійні, а й регіональні та ідеологічні відмінності. Молодь, яка вже невдовзі формуватиме нову українську еліту, під проводом відомих науковців, мислителів і громадських діячів завдяки семінару пізнає́ історичні та культурні особливості кожного народу, разом з ними обговорює їхні наслідки, шукає шляхи подолання історичних конфліктів, які донині заважають будувати міжнаціональний діалог, а також по-новому оцінює можливість використання історичного досвіду для спільного розвитку чотирьох народів.

          До участі в реалізації програми цьогорічного семінару запрошені вчені та громадські діячі з України та Польщі. Цього року промовця для інавґураційної лекції запропонували польські партнери, і  на відкритті семінару 19 липня в Уневі виступив Міхал Клімецкі – професор, керівник кафедри внутрішньої та міжнародної безпеки на факультеті політології та міжнародних досліджень університету Миколая Коперніка у Торуні.

          Семінар організували: Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, Український католицький університет у Львові, Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» у Дніпрі, Львівський міський палац культури ім. Гната Хоткевича, Громадська організація «Крим-SOS» та Федерація польських організацій в Україні. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

          Читай також

        • Який тренд молоді може задати Церква? 10 запитань єпископу
        • Отець Роман Демуш: «Ми їхали в Таллінн, щоб свідчити про силу життя серед драми смерті»
        • Ювілейний рік. Відвага
          • Оціни

            [ratemypost]